خرید بک لینک

طراحی سایت در شیراز
مدل سفره عقد
اخبار بانک و بیمه
خرید بک لینک ارزان
انجام پروژه متلب
تور تایلند
حالا دیگر الگوریتم‌ها از مد و زیبایی هم سر درمی‌آورند!

بررسی مد و فشن روز دنیا

بررسی مد و فشن روز دنیا

حالا دیگر الگوریتم‌ها از مد و زیبایی هم سر درمی‌آورند!

این هوش مصنوعی، گرچه هنوز به پای استایلیست‌های خلاق و صاحب سبک نرسیده است، اما دست‌کم گام‌های اول را در این مسیر برداشته است و مثل هر هنرمند تازه‌کاری در مد و زیبایی، نخست از کپی کردن هوشمندانه شروع کرده است.

ماده خام اولیه مورد نیاز این الگوریتم، عکس است و خوشبختانه از نظر عکس هیچ کمبودی با توجه با هزاران عکس گرفته شده از شوهای مد و جشنواره‌ها وجود ندارد.

اگر بانویی، آرزوی خود را با این الگوریتم- موتور جستجو درمیان بگذارد و مثلا بگوید که می‌خواهد کفشی مثل سلنا گومز یا لباسی مثل ناتالی پورتمن داشته باشد، این موتور جستجو شروع به جستجو در کاتالوگ‌های لباس موجود می‌کند و شبیه‌ترین و هماهنگ‌‌ترین لباس‌ها را انتخاب و پیشنهاد می‌کند.

در مرحله حرف شاید به نظرتان چنین کاری چندان پیچیده نباشد، اما فهم لباس پیچیدگی بسیار زیادی دارد، در شرایطی که خیلی وقت‌ها مغزهای انسان‌ها هم تفاوت بین لباس‌ها را به خوبی متوجه نمی‌شوند، چطوذ انتظار دارید یک هوش مصنوعی متوجه تفاوت بلندی، کوتاهی، چین‌ها و رنگ‌ها و بافت‌ها شود؟!

پژوهشگران هوش مصنوعی برای اینکه بتوانند موفق شوند، با وجود اینکه اصولا باید آدم‌های اندکی منزوی و خشک باشند، تصمیم گرفتند که غرور خود را کنار بگذارند، کامپیوترهایشان را ترک کنند و به طراحان واقعی مراجعه کنند و تجربه‌آموزی کنند. چون اگر خودشان شناخت مختصری از مد نمی‌داشتند، چطور می‌توانستند یک الگوریتم پیشرفته مد بسازند؟

در مرحله بعد آنها نزدیک به یک میلیون عکس، بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین فروش لباس کره جنوبی -۱۱Street- را به خورد الگوریتم‌شان دادند تا الگوریتم، هزاران استایل موجود در آنها را بیرون بکشد.

الگوریتم البته مشکلات خاص مربوط به خودش را دارد. مثلا محتاج عکس‌ها باکیفیت است و نمی‌تواند با عکس‌های کم‌کیفیت کار کند و به علاوه طوری طرح‌ریزی شده که عکس‌های لباس‌های مانکن‌هایی را که در فضای بیرون و طبیعی هستند بیشتر درک می‌کند تا عکس‌های مانکن‌ها در مجلات مد که پس‌زمینه آنها فتوشاپ شده است.


برچسب ها : حالا دیگر الگوریتم‌ها از مد و زیبایی هم سر درمی‌آورند!, ,

موضوع : مد نو,بررسی مد و فشن روز دنیا,
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در شنبه 13 آذر 1395ساعت 17:46 توسط الهام کیانی | | بازدید : 352