خرید بک لینک

طراحی سایت در شیراز
مدل سفره عقد
اخبار بانک و بیمه
خرید بک لینک ارزان
انجام پروژه متلب
تور تایلند
لباس های آینده تغییر رنگ می دهند !

بررسی مد و فشن روز دنیا

بررسی مد و فشن روز دنیا

لباس های آینده تغییر رنگ می دهند !

لازم نیست پوست ماهیان مرکب را به تن کنید! اما پژوهشگران UC Santa Barbara اخیرا کشف کردند که خصوصیات جادویی در ماهیان مرکب کالیفرنیا وجود دارد که آنها را قادر به کنترل رنگ خود کرده است.این قابلیت به کمک زنجیره‌های پروتئینی فراهم شده که به ماهی مرکب اجازه می‌دهد به دلخواه بازتاب‌های نور را تغییر دهد.

دنیل دی‌مارتینی یکی از پژوهشگران این پروژه عنوان می گوید :

تحقیقات جدید ما بر روی مکانیزم‌های سلولی تغییر رنگ ماهی‌های مرکب به ما اجازه داده تا طراحی آزمایشی را برای ساختارهای فتونیک تطبیقی مبتنی بر بازتاب، اصلاح کنیم. در آینده، این ویژگی می‌تواند کاربرد زیادی برای ایجاد مواد اپتیکال مصنوعی داشته باشد.

بنابراین، یافته‌ی این محققان نشان می‌دهد که در آینده ما می‌توانیم دستگاه‌ها یا حتی پوشاکی با این پوست ترکیبی تولید کنیم که رنگ‌شان متناسب با محیط اطراف تغییر می‌کند. این فناوری می‌تواند استتار را به مرحله‌ی بالاتری ببرد و کسی که آن را پوشیده می‌تواند اگر بخواهد تقریبا نامرئی شود.
البته ایده‌ای مشابه در یک انیمیشن ژاپنی (انیمه) با عنوان Psycho-Pass مطرح شده بود. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، شخصیت اصلی داستان روبه‌روی آینه ایستاده و طرح و رنگ لباس‌اش را به کمک یک ابزار کوچک تغییر می‌دهد.


برچسب ها : لباس های آینده تغییر رنگ می دهند !, ,

موضوع : مد نو,مد لباس,
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در شنبه 29 اسفند 1394ساعت 6:02 توسط الهام کیانی | | بازدید : 388